Jak w przypadku wszystkich systemów odwadniających, w zależności od urządzenia (nachylenie, odległości itp.), tłuszcz i pływające osady pochodzące głównie z gotowania i prania mają tendencję do osadzania się i twardnienia w rurach pomiędzy domem a szambem, gdy urządzenie nie jest często lub wcale eksploatowane przez pewien okres czasu. Instalator doradzi Państwu założenie trójników inspekcyjnych z zatyczką umożliwiających łatwe przeprowadzenie konserwacji w przypadku zatkania.
W przypadku osadnika gnilnego: po wyłączeniu urządzenia wystarczy przepłukać filtr wstępny czystą wodą (jest to szczotka znajdująca się na wylocie z osadnika gnilnego), aby zapobiec stwardnieniu nagromadzonych substancji i zatkaniu filtra. W zależności od urządzenia, jeśli wymagany jest separator tłuszczu, powinien on być opróżniany przed każdym wyłączeniem z eksploatacji. Powyższe środki ostrożności mają zastosowanie do wszystkich systemów dostępnych w naszej ofercie, po dłuższym okresie wyłączenia z eksploatacji.
Nie ma to wpływu na urządzenie oczyszczające BIOROCK, ponieważ do tego punktu docierają tylko wstępnie oczyszczone ścieki, które nie zawierają tłuszczu. Należy po prostu co roku przeprowadzać kontrolę wzrokową zgodnie z naszą instrukcją obsługi. Przy uruchomieniu, po 6 miesiącach nieużywania, zalecamy pozostawienie czystej wody do momentu, aż woda wpłynie bezpośrednio do urządzenia BIOROCK; w ten sposób można sprawdzić prawidłowy przepływ przez rozdzielacz i ponownie nawilżyć media BIOROCK. W filtrze BIOROCK nie wolno stosować żadnych dodatków jakiegokolwiek rodzaju.
Zalecamy, aby coroczny serwis urządzenia powierzyć profesjonaliście. Jeżeli Państwa instalator nie jest w stanie zaoferować umowy serwisowej, możemy skontaktować Państwa z wyspecjalizowaną firmą, którą można zamówić na stronie kontaktowej naszej strony internetowej.