321

NAJCZĘŚCIEJ ZADAWANE PYTANIA NA TEMAT BIOROCK | OCZYSZCZANIE ŚCIEKÓW MIESZKANIOWYCH

Czy dwa kanały wentylacyjne systemu biorock mogą być połączone razem?

Nasza odpowiedź:

Łączenie dwóch przewodów wentylacyjnych, przewodu odprowadzającego gazy fermentacyjne z osadnika gnilnego i przewodu wentylacyjnego oczyszczalni jest niedozwolone.

Paragraf 4 instrukcji montażu na stronie 9 przewodnika, jak również schematy na stronach 17 i 18 tego samego przewodnika (dostarczane z każdym systemem) są całkiem jasne w kwestii projektowania wentylacji. Oba kanały wentylacyjne muszą być oddzielone i zainstalowane zgodnie z instrukcją instalacji.

Dla omawianego systemu (5EH), Biorock pozwala na połączenie dwóch kanałów wentylacyjnych w jednym przewodzie w miejscu, gdzie jest jak najmniej zagięć (szczególnie nie 90°) i gdzie przekrój o średnicy 110mm jest jednorodny. Obowiązkiem instalatora jest sprawdzenie skuteczności systemu wentylacji po uruchomieniu systemu oczyszczania ścieków. Przepływ powietrza może być poprawiony przez zainstalowanie wywietrznika zamiast wywietrznika statycznego.

Wentylacja elektryczna jest konieczna tylko w przypadku problemów z zapewnieniem skutecznego przepływu powietrza (utrzymujące się zapachy, niezadowalająca skuteczność obróbki).

W dziewięciu przypadkach na dziesięć, obecność nieprzyjemnego zapachu wskazuje na brak wentylacji lub złe rozmieszczenie kanałów wydechowych.

Często zadawane pytania

ZAKUP SYSTEMU OCZYSZCZANIA ŚCIEKÓW BIOROCK

INSTALACJA SYSTEMU OSZCZĘDZANIA WODY BIOROCK

STOSOWANIE SYSTEMU OCZYSZCZANIA ŚCIEKÓW BIOROCK

KONSERWACJA OCZYSZCZALNI ŚCIEKÓW BIOROCK

Chcesz się z nami skontaktować?

Witam, mam na imię Rocky, specialist BIOROCK. Skontaktuj się z nami teraz, aby uzyskać BEZPŁATNĄ ocenę projektu.

Gdzie się znajdujesz?

POWIEDZ NAM COŚ WIĘCEJ O SOBIE

Aby się z Tobą skontaktować

Numer kierunkowy ustawiany jest automatycznie po wyborze kraju

CZEGO POSZUKUJESZ?

Jeśli wybierzesz inne, opisz w polu uwagi

Jak możemy Ci pomóc?