321

NAJCZĘŚCIEJ ZADAWANE PYTANIA NA TEMAT BIOROCK | OCZYSZCZANIE ŚCIEKÓW MIESZKANIOWYCH

Czy w celu zapewnienia wentylacji instalacji należy zawsze instalować wentylator wyciągowy napędzany wiatrem lub elektryczny?

Nasza odpowiedź:

Wybór rodzaju wentylatora wyciągowego zależy od wyposażenia:

Dla osadnika gnilnego i odprowadzania gazów fermentacyjnych: sieć wentylacyjna będzie wyposażona w statyczny wentylator wyciągowy lub wentylator wyciągowy napędzany wiatrem, umieszczony co najmniej 40 cm nad kalenicą budynku i co najmniej 1 m od okien lub innych systemów wentylacyjnych. Oczyszczalnia będzie wentylowana oddzielnie od osadnika gnilnego za pomocą wentylatora wyciągowego napędzanego wiatrem (z łopatkami) również umieszczonego na kalenicy budynku.

Wentylacja elektryczna jest konieczna tylko w przypadku problemów z zapewnieniem skutecznego przepływu powietrza (utrzymujące się zapachy, niezadowalająca skuteczność oczyszczania). W dziewięciu przypadkach na dziesięć, obecność nieprzyjemnego zapachu wskazuje na brak wentylacji lub złe rozmieszczenie kanałów wyciągowych.

Nasza instrukcja montażu zaleca zastosowanie na filtrze BIOROCK wentylatora wyciągowego napędzanego wiatrem, aby uniknąć nieprzyjemnych niespodzianek w przypadku niewystarczającej wentylacji.

  • Gdy system wentylacyjny szamba jest niewystarczający, prawie natychmiast daje się to zauważyć poprzez utrzymujące się nieprzyjemne zapachy. Przepływ powietrza można poprawić instalując turbinę wiatrową.
  • W przypadku niedostatecznej wentylacji filtra prawie nie wydzielają się żadne zapachy, a o słabych wynikach oczyszczania wody właściciel dowiaduje się dopiero podczas przeglądu lub konserwacji. W celu utrzymania wydajności zalecamy, aby zawsze instalować wentylator wyciągowy napędzany wiatrem. Jeśli jednak instalator potwierdzi, że statyczny wentylator wyciągowy byłby wystarczający (np. test dymu), nie stanowi to problemu.

W każdym przypadku, gdy jesteśmy zobowiązani do wykonania usług serwisowych w ramach gwarancji, pierwsza przeprowadzona kontrola będzie dotyczyła sprawności wentylacji, a jeśli nie jest ona skuteczna, będzie musiała zostać usunięta na koszt właściciela.

Często zadawane pytania

ZAKUP SYSTEMU OCZYSZCZANIA ŚCIEKÓW BIOROCK

INSTALACJA SYSTEMU OSZCZĘDZANIA WODY BIOROCK

STOSOWANIE SYSTEMU OCZYSZCZANIA ŚCIEKÓW BIOROCK

KONSERWACJA OCZYSZCZALNI ŚCIEKÓW BIOROCK

Chcesz się z nami skontaktować?

Witam, mam na imię Rocky, specialist BIOROCK. Skontaktuj się z nami teraz, aby uzyskać BEZPŁATNĄ ocenę projektu.

Gdzie się znajdujesz?

POWIEDZ NAM COŚ WIĘCEJ O SOBIE

Aby się z Tobą skontaktować

Numer kierunkowy ustawiany jest automatycznie po wyborze kraju

CZEGO POSZUKUJESZ?

Jeśli wybierzesz inne, opisz w polu uwagi

Jak możemy Ci pomóc?