Oczyszczalnia BIOROCK 'ukryta' w tarasie


Dzień dobry Panie Breyer, dziękuję, że znalazł Pan czas na ten krótki wywiad. Ma Pan piękny dom, ale nie widzę nigdzie oczyszczalni ścieków BIOROCK...

Proszę spojrzeć pod nogi! Znajduje się tuż pod tym tarasem, skonstruowaliśmy go aby "ukryć" nasz system BIOROCK. Nie mieliśmy innego wyboru niż montaż oczyszczalni ścieków przed naszym domem, dlatego chcieliśmy również wykorzystać to miejsce w 100 %.

Jest to unikalne rozwiązanie! Proszę mi powiedzieć, co w Państwa przypadku było problemem?

Poprzednio posiadaliśmy nieodpowiedni, stary zbiornik, który koniecznie musieliśmy wymienić. Nasz instalator przedstawił nam różne opcje systemów oczyszczalni jak i zbiorników. Naszym problemem jest bardzo niewielka powierzchnia przed domem. Nie było możliwości montażu nowej oczyszczalni ścieków z tyłu budynku, ponieważ poziom gruntu jest tam dużo wyższy niż ulicy, dlatego oznaczało to konieczność montażu systemu elektrycznego, który my z naszej strony wykluczyliśmy. Dowiedzieliśmy się, że nasi sąsiedzi zainstalowali u siebie oczyszczalnie bezprądową BIOROCK, z której są bardzo zadowoleni.

Co uważa Pan za główną zaletę oczyszczalni działającej bez użycia prądu?

Najważniejszym dla nas aspektem przy wyborze oczyszczalni był brak konieczności częstej obsługi. Jest to jedna z wielu zalet BIOROCK, którą najbardziej doceniamy. Tak jak Pan widzi, w naszym tarasie zaprojektowaliśmy specjalne otwory umożliwiające dostęp do pokryw, jednak nie po to, aby je często używać jak jak miałoby to miejsce w przypadku systemów elektrycznych.(Zdjęcie)
Pani Breyer dodała: Co więcej, zbiorniki BIOROCK produkowane są w całości, zapobiega to ich przeciekaniu. (Przypis: Zbiorniki BIOROCK produkowane są całościowo w technologii rotomouldingu - nie składają się z dwóch części połączonych ze sobą)

Pana instalacja jest również specyficzna, ponieważ znajduje się bardzo blisko domu...

Dokładnie, tak jak już wcześniej wspomniałem, nie mieliśmy innego wyjścia... Jednak instalator wiedział co robi, moim zdaniem wykonał fantastyczną pracę! Projekt oczywiście musiał uzyskać zgodę lokalnych władz. Przedstawiciel BIOROCK był w ciągłym kontakcie z naszym instalatorem, przeszkolił go, co więcej, przyjechał w czasie wykonywania instalacji, aby się upewnić, że wszystko zostało wykonane prawidłowo. Nasz system działa od 2011 roku, przez ten okres nie mieliśmy z nim żadnych problemów!

Jeżeli miałby Pan krótko zrecenzować współpracę z BIOROCK, co by Pan powiedział?

(Z uśmiechem na twarzy) "Jestem z niej bardzo zadowolony"


Zdjęcia projektu