Instalacja BIOROCK w starym młynie


Dzień dobry Panie Brigand, dziękujmy za zaproszenie nas do swojego domu.

Mój dom powstał w miejscu gdzie dawniej znajdował się stary młyn, jest to nasz domek wakacyjny do którego regularnie przyjeżdzamy odkąd przeszliśmy na emeryturę, cieszymy się odpoczynkiem na łonie natury. 

Na końcu ogrodu dostrzegam oczyszczalnie ścieków BIOROCK, czy może mi Pan przypomnieć kiedy była ona zamontowana?

Oczyszczalnia BIOROCK została zamontowana w kwietniu 2012 roku, 3 lata temu. Stary młyn wyposażony był poprzednio w bardzo starą, wadliwą oczyszczalnię, która miała przynajmniej 25 lat! Stary system składał się z dwóch komór, z któych ścieki przepływały bezpośrednio do rzeki, bez żadnego podczyszczania... Moje "ekologiczne" sumienie zasugerowało mi, że najwyższa pora, żeby zmienić coś w tej sytuacji! Wtedy właśnie skontaktowaliśmy się z waszym przedstawicielem. 

Jak Pan się dowiedział o firmie BIOROCK?

Przeczytałem artykuł na temat różnych rodzajów przydomowych oczyszczalni ścieków, z wieloma opcjami, były tam również wymienione marki tych produktów, tak trafiłem na BIOROCK. Przedyskutowałem ten wybór z przyjacielem, który pracuje w sektorze budowlanym, posiada on na pewno większą wiedzę na temat oczyszczalni niż ja, powiedział, że zna waszą firmę i może ją spokojnie polecić. W tamtym czasie, w okolicy zamontowanych było bardzo niewiele systemów bezprądowych, jednak technologia BIOROCK wyróżniała się na tle innych opcji! Ostatnio kontaktowałęm się z moją agencją do spraw środowiskowych, z ciekawości zapytałem o waszą firmę, powiedzieli, że BIOROCK bardzo się w tym czasie rozwinął oraz jest coraz częściej stosowany oraz polecany przez fachowców, jak i samych użytkowników, którzy są bardzo zadowoleni ze swoich systemów. 

Z jaką firmą kontaktował się Pan w celu montażu systemu BIOROCK? 

Wybraliśmy lokalnego instalatora polecanego przez BIOROCK. Przyjechał na pierwszą wizytę, sprawdził konstrukcję oraz warunki przepływu wody do rzeki. Stwierdził, że grunt w głównej mierze składa się z gliny, jednak nie stanowi to problemu dla montażu oczyszczalni BIOROCK, która szczegolnie sprawdzi się na naszym terenie. Podczas swojej ostatniej wizyty przedstawiciel BIOROCK potwierdził, że wszystko jest w najlepszym porządku. 

 "Trudne warunki" glebowe objeły też instalację małej pompy wznoszącej ściek na końcu systemu. 

Tak, nie mieliśmy innego wyboru, ze względu na słąbą porowatość gruntu... Jednak znowu mogę pochwalić naszego instalatora, który był bardzo profesjonalny, dlatego woda wypływa ponad ziemią, bezpośrednio do rowu. System działa już 3 lata, nie mamy z nim żadnego problemu, ani z jego działaniem, ani z jakością ścieku, ani z pompą.

Jeżeli w dwóch słowach miałby Pan podsumować współpracę z BIOROCK?

Polecam BIOROCK, bez dwóch zdań!


Zdjęcia projektu